KVALIFIKOVANÍ TOPENÁŘI A INSTALATÉŘI PRO DOTACE

Pořizujete kotel na biomasu, fotovoltaiku, solární systém, tepelné čerpadlo, dobíjecí stanici nebo potřebujete revizi kotle? Vybírejte pouze montážníky, kteří mají potřebné osvědčení o profesní kvalifikaci nebo kontrolách kotlů.

Hledám topenáře

Budete pořizovat kotel či kamna na biomasu, solární systém nebo tepelné čerpadlo z dotace? Vybírejte pouze dodavatele, který má potřebné osvědčení o profesní kvalifikaci dle zákona č. 406/2000 Sb. Vyvarujete se tím pokutě až 200 000 Kč a zamítnutí žádosti o dotaci nebo vrácení vyplacené dotace.

Absolvování zkoušky z dané profesní kvalifikace je povinnost pro montážníky, kteří instalují jakýkoliv tepelný zdroj využívající obnovitelnou energii. Jedná se o kotle a kamna na dřevo, pelety, nebo štěpku, všechny typy tepelných čerpadel a solárních systémů.

Zde si můžete vyhledat kvalifikované montážníky ve vaší blízkosti, kteří jsou držiteli osvědčení o příslušné profesní kvalifikaci:

Mám zájem o službu energetického specialisty

Tyto osoby jsou podle zákona č. 406/2000 Sb. oprávněny montovat a instalovat tepelné zdroje v programech:

Volbou kvalifikovaného topenáře budete chránění od finančních postihů, budete mít přístup k dotovaným zdrojům a také vysokou pravděpodobnost kvalitněji provedené instalace kvalifikovaným odborníkem.