KVALIFIKOVANÍ TOPENÁŘI PRO DOTACE A REVIZE KOTLŮ

Pořizujete kotel na biomasu, solární systém, tepelné čerpadlo nebo potřebujete revizi kotle? Vybírejte pouze topenáře, kteří mají potřebné osvědčení o profesní kvalifikaci nebo kontrolách kotlů.

Revize kotlů

Každý majitel (provozovatel) kotle na pevná paliva do příkonu 300 kW je povinen si do konce roku 2016 nechat zkontrolovat technický stav kotle a mít o tom doklad. Vyplývá to ze zákona o ochraně ovzduší č. 201/2012 Sb. Kdo to neudělá, může dostat pokutu.

Kontroly kotlů - kdo je může provádět

Kontroly a revize kotlů smí provádět pouze odborně způsobilá osoba (topenář, servisní techniky, apod.) proškolená výrobcem daného kotle. Seznam těchto osob lze vyhledat na tomto webu podle značky kotle.

Pro vyhledávání osob na kontroly kotlů je nutné přepnout vyhledávání dle značek kotlů - viz šipka.

Kontrola kotle u zákazníka

Obsah kontroly kotle a otopné soustavy u provozovatele kotle se skládá z vlastní revize kotle, funkčnosti otopné soustavy, kontroly správného připojení i provozování kotle a posouzení použití předepsaného paliva.

Jak provozovatelé kotlů najdou svého kontrolora

Seznam odborně způsobilých osob, které mohou kontrolovat danou značku kotlů, je doporučeno vést u každého výrobce. Vedle toho je veden seznam na webu www.topenaridotace.cz tak, aby bylo možno efektivně dohledat nejbližšího topenáře.

Kontroly a revize kotlů podrobně

Pro podrobné informace, jak mají kontroly kotlů vypadat v praxi a kdo je může vykonávat, čtěte tento článek.